img

STENDA ŠAUŠANA

Šaušana pa lidojošiem mērķiem (latviski – „ Stenda šaušana”, angliski - «Clay target shooting» vai «Shotgun shooting») ietver sevī dažādas sporta disciplīnas.Visi stenda šaušanas veidi imitē medību šaušanu – šaušanu pa lidojošiem putniem. Jau gadsimtiem ilgi medības kā brīvā laika pavadīšana ir bijusi dārga izpriece, un ne visi var atļauties sev tādu vaļasprieku. Šāds priekšstats par stenda šaušanu ir radies un saglabājies jau ilgi. Tomēr daudzās valstīs šis sporta veids it ļoti populārs.
Citi stenda šaušanas veidi, lai arī nav olimpiski, piesaista vairāk cilvēku. Par tādiem šaušanas veidiem sauc Sportingu («Parcours de Chasse»), Kompak Sportingu («Sporting Compak®» un Angļu sportings (Sporting). Interese par šādiem stenda šaušanas veidiem ir izskaidrojama: noteikumos netiek reglamentēts stingra mērķa lidojuma trajektorija, tieši otrādi, jo vairāk ir lidojuma variantu, jo labāk. Tiek izmantots apkārtējās vides reljefs, veģetācija (mežs, krūmājs, u.c.), tiek izmantotas dažādu formu, krāsu mērķi, atšķiras mērķu lidojumu trajektorijas un ātrums, tiek izmantotas dažādas dubletu kombinācijas – tas viss padara katru šāvienu, treniņu un sacensības par kaut ko īpašu.

Mūsu šaušanas stendā mēs piedāvājam visiem ieinteresētiem/ šaut gribētājiem apmācības un treniņu iespējas dažādos stenda šaušanas veidos.

RIGA SHOOTING CENTER ir 4 šaušanas laukumi, kas aprīkoti Compak Sportingam. 
Pie mums ir iespējams šaut: Compak Sportingu, Skeet - apaļais stends, olimpisko tranšēju- olimpic trap, amerikāņu trapu.

Katrā Kompak Sportinga laukumā ir ne mazāk kā 6 metamās mašīnas, tai skaitā arī speciālas - – Rabbit, Midi-90 mm, Battue č Mini-60 mm. Divas mašīnas atrodas uz torņa ar augstuma izvietojuma diapazonu no 10 līdz 22 metriem virs laukuma līmeņa.
img

STENDA ŠAUŠANA